Zaznacz stronę

Warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego ręcznika plażowego. Dzięki temu wybierzemy taki, który zapewni odpowiedni poziom komfortu podczas użytkowania na plaży lub basenie oraz będzie nam służył przez długie lata. Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest on wykonany, jego grubość i ładny wygląd. W ten sposób wybierzemy ręcznik plażowy, który będzie odpowiadał naszym potrzebom i spełni wszystkie nasze wymagania.

Właściwa wielkość

Bardzo ważne jest wybranie ręcznika plażowego o odpowiedniej wielkości. Dlatego najpierw powinniśmy się zastanowić, w jaki sposób będziemy go używali. Jeżeli będzie nam on służył tylko do wycierania się po wyjściu z wody, to wtedy możemy zdecydować się na mniejsze rozmiary. Jednak najczęściej spełnia on więcej funkcji i używany jest również do owijania ciała, chroniąc je przed zimnym wiatrem oraz do leżenia na plaży. Z tego powodu lepiej wybrać te większe, dostosowane do naszego wzrostu, na których będziemy mogli się wygodnie położyć. Duży ręcznik plażowy jest jednak trudniejszy do spakowania i noszenia, szczególnie jeśli jest mokry, co powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie.

Rodzaj materiału i stylistyka

Na rynku dostępne są ręczniki plażowe wykonane z bardzo wielu rodzajów tkanin. Najczęściej używana jest bawełna, ale popularność zdobywają również te uszyte z nowoczesnych materiałów, takich jak mikrofibra. Ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest grubość. Grubsze ręczniki plażowe lepiej chłoną wodę i są wygodniejsze podczas leżenia na nich, ale są cięższe i dłużej schną. Cienkimi trudniej jest się dobrze wytrzeć, ale łatwo jest je wysuszyć na słońcu, a także zwinąć i zapakować do torby lub plecaka. Dlatego, tak jak w przypadku rozmiarów, będziemy musieli iść na jakiś kompromis. Ostatnią i najprzyjemniejszą rzeczą przy zakupie ręcznika plażowego jest jego kolor i stylistyka. Wybór zależy od naszych upodobań, ale warto pamiętać, że ciemniejsze kolory są praktyczniejsze, ponieważ mniej widać na nich zabrudzenia.