Zaznacz stronę

Ręcznik dla niemowlaka to tak samo ważny element, jak kosmetyki wykorzystywane w czasie kąpieli malucha. Jak jednak wybrać ten odpowiedni? Kąpiel to niewątpliwie czynność, której obawia się wielu młodych rodziców. W tym przypadku ogromne znaczenie mają odpowiednie kosmetyki, które nie podrażnia delikatnej skóry dziecka oraz ręczniki dla niemowlaka.

Podczas wybierania ręcznika dla niemowlaka kluczowe znaczenie ma oczywiście jego rozmiar. Warto zdecydować się od razu na nieco większy model, który posłuży przez dłuższy czas. Dzieci rosną bardzo szybko i kupując mniejszy ręcznik, trzeba byłoby go wymienić na nowy już po kilku tygodniach. Inną, nie mniej istotną kwestią, jest tkanina, z której ręcznik dla niemowlaka jest wykonany. Warto, aby był to materiał szybko absorbujący wodę np. bawełna frotte. Wówczas maluch nie odczuje tak bardzo różnicy temperatur po wyjęciu z wody. Unikać należy natomiast ręczników dla niemowlaka, które są wykonane ze sztucznych materiałów. Warto podczas zakupu dokładnie sprawdzić skład produktu, zwłaszcza jeśli ma on być przeznaczony dla małego dziecka. Co ciekawe, do prania ręczników dla niemowlaka nie zaleca się używania płynów zmiękczających, gdyż te mogą zmniejszać poziom wchłanialności tkaniny. Świetnym rozwiązaniem może okazać się też otulacz. Na ogół wykonany jest on z dwóch rodzajów tkanin. Ze strony wewnętrznej znajduje się materiał frotte, który chłonie wodę, a z zewnątrz miękki i bardzo ciepły polar.

Ręczniki dla niemowląt dobrze jest kupować w sklepach stacjonarnych. Wówczas można na żywo dotknąć materiału oraz sprawdzić ich wchłanialność. W przypadku zakupów przez internet warto zachować więcej czujności. Należy przeczytać dokładnie opis producenta, skład oraz sprawdzić czym cechują się dane tkaniny. Co ciekawe, ręcznik dla niemowlaka może być świetnym pomysłem na prezent dla małego dziecka. Przyda się on każdej młodej mamie, a przy tym będzie miłą pamiątką. Dzisiaj nie brak sklepów, które zajmują się nawet personalizacją ręczników dla dzieci.