Zaznacz stronę

Kto nie kocha wizyt w salonach SPA? Chyba nie znajdzie się nikt taki. Okazuje się, że wtedy gdy nie odwiedzamy takich miejsc możemy relaksować się w swojej własnej łazience. Wszystko jednak zależy od tego w jakim klimacie zostanie ona urządzona. Co tworzy tak niezwykły klimat? Okazuje się że wszystko. Podczas aranżacji łazienki pod kątem głębokiego relaksu należy zastanowić się nad każdym małym szczegółem.

Jednak, stworzenie takiego unikalnego nastroju nie jest takie trudne jak się wydaje, wystarczy zastosować się do kilku wskazówek. Mimo to trzeba liczyć się z tym, że taka aranżacja łazienki jest dość kosztowna. Jakie kryteria trzeba spełnić by nasza łazienka stała się oazą luksusu? Przede wszystkim, aranżacja ta tyczy się tylko i wyłącznie przestronnych łazienek. Nie ma co mówić o domowym SPA, w małej łazience. Zatem mały metraż jest tu czynnikiem dyskwalifikującym.

Kolejnym czynnikiem, niezwykle ważnym jest światło. Jego rozmieszczenie powinno być doskonale zaplanowane, jeszcze przed kafelkowaniem by móc dokonać niezbędnych prac. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku źródeł światła, aby w razie potrzeby moc nim dobrze grać (lekkie delikatne światło, wpłynie na zwiększenie relaksu). Bardzo ważne są też kolory.

Pamiętajmy, że era kremowych i czekoladowych łazienek już dawno przeszła. Znakomicie prezentują się jasne łazienki w połączeniu z nasyconymi kolorami. A co można powiedzieć o meblach? Są one bardzo ważne. Nie mogą one zapychać zbytnio pomieszczenia, jednak ich kształt oraz design nie pozostaje bez znaczenia.

Pamiętaj o miejscu na sole do kąpieli oraz miejsce na świece. Jeśli pozwoli ci na to wielkość pomieszczenia, koniecznie zafunduj sobie wannę z hydromasażem o nieprzeciętnym kształcie. Dokładnie przemyśl każdy detal, każdą małą ozdobę oraz wszystkie niezbędne akcesoria łazienkowe. W ten sposób stworzysz swoje własne domowe SPA. Twoja łazienka będzie osobistą oazą relaksu.